Pojizeřím za sluncem

5. - 7. 10. 2018 Rokytnice nad Jizerou 

SPECIÁL BÍGLŮ

SPECIÁL CHODSKÝCH PSŮ

+ OPEN KATEGORIE PRO OSTATNÍ PLEMENA

 

Dovolujeme si vás pozvat na tradiční dogtrekking Pojizeřím za sluncem, jehož součástí je speciál pro plemena bígl a chodský pes. Letošní ročník se uskuteční v nádherné oblasti Krkonoš, základna v Rokytnici nad Jizerou

Pořadatelé: OSA Be happy Semily, Beagle club Čr a Klub přátel chodského psa

Místo konání: Rokytnice nad Jizerou

Startovné:  dlouhá a střední trasa – 300,- Kč za tým (jeden člověk + jeden či více psů)

                      Krátká  a kočárková trasa – 200,- Kč za tým

Členové BC ČR a členové KPCHP startovné o 50,- Kč méně.

Startovné uhraďte na účet 2042973053/0800 , jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo uvedené na přihlášce, do poznámky napište své příjmení (případně příjmení více lidí, za které posíláte platbu)

Na startovní listinu bude tým zapsán po zaplacení, do té doby bude pouze jako náhradník!

Prezentace:  dlouhá a střední trasa - pátek od 19.00 (případně sobota do 7.30)

                        krátká a kočárková trasa – sobota 9.00 - 9.30

Rozprava k trase: dlouhá a střední trasa – sobota od 7.30       

                                krátká a kočárková trasa – sobota od 9.30

Start:  dlouhá a střední trasa - sobota od 8.00

             krátká a kočárková – sobota od 10.00 (start dříve nebude umožněn!)


Jednotliví účastníci startují v rozestupu jedné minuty v pořadí takovém, jak přijdou na start.  Nejdříve startují týmy na dlouhou trasu, poté na střední, na krátkou a kočárkovou trasu vyjde první závodník nejdříve v 10.00. Odstartování bez výzvy pořadatele bude penalizováno časovou ztrátou 60 min!

 

Kategorie: speciál bíglů, speciál chodských psů a open (pro všechna ostatní plemena a neplemena)

Trasa: kočárková (cca 15 km), sjízdná s kočárkem či na vozíčku na všech úsecích

            krátká (cca 15 km)*, časový limit 12 hodin

            střední (cca 25 km), časový limit 16 hodin

            dlouhá (cca 40 km), časový limit 24 hodin

Kategorie budou otevřeny při účasti minimálně 3 závodníků. Kočárková trasa se hodnotí pouze dohromady bez speciálu plemen.

*Vycházka je určena jen pro trpasličí plemena, nemocné či handicapované pejsky a mladé či staré pejsky. Možnost účasti pokud jde dítě, případně pokud má psovod zdravotní problémy.

Vyhlášení:  vyhlášení proběhne po dojití posledního účastníka trasy (pokud se nám někde nezatoulá), počítejte tedy, že vyhlašování dlouhé trasy proběhne nejdříve v sobotu pozdě večer.
Účastníci, kteří nebudou přítomni na vyhlašování, nemají nárok na ceny.

Charakteristika závodu: jedná se o vytrvalostní sport, při němž člověk a pes musí absolvovat předem určenou trasu v daném časovém limitu, pes je po celou dobu závodu spojen se psovodem vodítkem či canicrossovou šňůrou. Účastníci jsou odkázáni sami na sebe a účastní se ho na vlastní nebezpečí. Psovod nese po celou dobu závodu v batohu povinnou výbavu, která může být kdykoliv kontrolována (na startu, v průběhu závodu či v cíli).

Povinná výbava: voda pro psa (1 l), miska pro psa, čelovka nebo baterka, jedna krmná dávka pro psa, pláštěnka či bunda, náhubek, 5 ks náplastí, mobil, propiska
(Krmná dávka a košík se násobí počtem psů, které jdou v týmu. Voda na každého dalšího psa 0,5 l navíc. Pro 2 psy tedy 1,5 l vody, pro 3 psy 2 l atd.)

Ubytování a stravování:  Rokytnice nad Jizerou penzion Družba
 
Cena 400,- Kč / noc se snídaní
Ubytování se rezervuje přese mě - na email verica.k@seznam.cz pošlete pro kolik osob a na kolik nocí chcete pokoj, případně další požadavky (v případě jednotlivců např. info, že máte psa, který se s jiným psem nesnese a podobně :D )

Veterinární podmínky: Psi musí být klinicky zdraví a mít očkovací průkaz s platným očkováním. Závodů se nesmí zúčastnit psi, kteří jsou v rozporu se směrnicemi Ústřední komise na ochranu zvířat a zákona č. 167/93 Sb. na ochranu zvířat ve znění pozdějších předpisů. Veterinární přejímka zvířat v den startu.

 

Počet míst je omezen, po naplnění kapacity kategorie open, budou do 10.9.2018 držena místa speciálům plemen. Pokud nebudou zaplněna,uvolní se pro náhradníky z kategorie open :-)
 

Těšíme se na Vás!